کارگاه مهارت برقراری ارتباط موثر

کارگاه مهارت برقراری ارتباط موثر برگزار شد

کارگاه مهارت برقراری ارتباط موثر و زبان بدن در آبان ماه سال جاری برگزار و به اتمام رسید. بدون شک مهمترین هدف شرکت‌کنندگان این است که با ثبت نام در این گونه کارگاه‌ها بتوانند دستاوردی فراتر از کتاب ها و مسائل تئوری داشته باشند. بتوانند ماهرانه صحبت کنند. گوش کنند. انرژی مثبت و حال خوب را انعکاس دهند و دریافت نمایند. به اهمیت زبان بدن پی ببرند. نشانه‌های آن را در انواع الگوهای ارتباطی (پرخاشگرانه، منفعلانه، پرخاشگرانه منفعلانه و جراتمندانه) پیدا کنند.

کارگاه مهارت برقراری ارتباط موثر برگزار شد

 

با انواع رفتارهایی که ایجاد سوء تفاهم می کند، به وسیله ایفای نقش و نمایش‌فیلم آشنا شوند. آنها را در روابط خود پیدا کنند؛ و همچنین به مخاطبین شان بازخورد دهند؛ و در نهایت متوجه شوند که لازم است چه رفتارهایی را به خزانه رفتاری خود بیفزایند. چه رفتارهایی را از خزانه رفتاری خود حذف کنند و چه رفتار هایی را تقویت نمایند. بنابراین هدف از اجرای این کلاس آموزشی این بود که دانش پذیران و دانشجویان علاوه بر یادگیری مباحث نظری دراین حوزه، با مهم ترین و به روز ترین تکنیک های کاربردی آن آشنا شوند.

برای رسیدن به این دستاورد فضایی فراهم شد که دانشجویان بتوانند مباحث تئوری را در فضای تمرینی و چهره به چهره آموزش ببینند. به نحوی که مدرس (جناب آقای مازیار جلوه) نیز بتواند به توضیح کلید های مهارتی بپردازد. اهم مباحثی که در کارگاه مهارت برقراری ارتباط موثر و زبان بدن به آنها پرداخته شد عبارت هستند از:

  • آشنایی با سبک های برقراری ارتباط اعم از سبک پرخاشگرانه، سبک منفعلانه، سبک پرخاشگرانه منفعلانه، و سبک جرات مندانه
  • آشنایی با مفهوم ارتباط و مهارت برقراری رابطه موثر
  • مهارت صحبت کردن
  • مهارت گوش کردن و گوش کردن فعال
  • مهارت زبان بدن
  • موانع برقراری ارتباط موثر و صدها ها نکته کلیدی دیگر

کارگاه مهارت برقراری ارتباط موثر دکتر مازیار جلوه

در نهایت کارگاه با یک جشن و پذیرایی مفصل که البته با کمک حاضرین در کارگاه تدارک دیده شده بود و با اجرای برنامه یوگای خنده توسط سرکار خانم کارون اردلان به پایان رسید.
با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *