برگزاری کارگاه در دانشکده آبفا تهران

برگزاری کارگاه در دانشکده آبفا تهران

در کارگاه سه روزه مهارت برقراری ارتباط موثر که به منظور توانمند سازی پرسنل شرکت های آب منطقه ای و تامین و تصفیه آبفا تهران در مرکز آموزشهای تخصصی بهار شهید عباسپور در مرداد ماه سال جاری و در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید،اهم توضیحات نظری و عملی این مهارت کلیدی بیان و به صورت عملی آموزش داده شد.
انتظار می رود پس از اتمام این دوره (هرچند که می تواند تکمیل تر هم باشد)، افراد بتوانند الگوهای ارتباطی خود و اطرافیان را در قالب افکار و باورها، احساسات و هیجانات، رفتارها، شیوه حل مسائل و چالش‌های زندگی روزمره، زبان بدن، شیوه برقراری ارتباط و تاثیری که روی گستره اجتماعی خود می گذارند شناسایی کنند.
این امکان به آنها می آموزد که بهتر بتوانند رابطه خود را با توجه به سبک ارتباطی مخاطب مدیریت کرده و همچنین متوجه شوند که چه رفتار هایی را باید تقویت و چه رفتارهایی را باید از الگوی ارتباطی خود حذف نمایند. نکته حائز اهمیت در مجموعه مهارتهای ارتباطی، ایجاد و حفظ حال خوب در رابطه است.
اینکه چگونه صحبت کنیم که تاثیر گذاری مثبتی داشته باشیم؟
اینکه چگونه گوش کنیم که اثرگذاری سالمی داشته باشیم؟
چه حرکات و مهارت هایی در زبان بدن کلیدی است؟
اگر چه بگوییم و چه کار کنیم بهترین ارتباط را ایجاد کرده و می توانیم ادامه ‌دهیم؟
و همچنین در مقابل اگر چه رفتار هایی از ما سر بزند رابطه را تخریب خواهیم کرد؟
یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این مهارت شناسایی موانعی است که اگر در رابطه ایجاد و یا اعمال شود به راحتی می تواند آن را تخریب کند. ما آنها را تحت عنوان موانع برقراری ارتباط موثر میشناسیم.
از دیگر مهارت هایی که در این حوزه به آنها پرداخته شد، می‌توانیم به تمرین اجزای ارتباطی، رنگ واژه ها، نوازش های کلامی، نقد و انتقاد، همدلی، و ارجح ترین مهارت های مربوط به آن، هماهنگی رفتار و هیجان، گوش کردن، شنیدن، گوش کردن فعال و مهارت های زبان بدن اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *