کارگاه مدیریت خشم

کارگاه مدیریت خشم برگزار شد

کارگاه مدیریت خشم که از مجموعه کارگاه های شارژ اعصاب می باشد توسط آقای مازیار جلوه، رئیس مرکز مشاوره مازلو در چهاردهم دی ماه سال جاری به اتمام رسید.
کارگاه مدیریت خشم در قالب چهارجلسه سه ساعته اجرا گردید. سرفصل های این دوره منطبق بر کتاب شارژ اعصاب تدریس و به صورت عملیاتی و کاربردی برگزار شد.

از اهداف تشکیل این کارگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کارگاه مدیریت خشم توسط مازیار جلوه

  1.  دانشجویان در تفکرات ذهنی و شناختی خود فضایی را برای بیشتر فکر کردن و بهتر تصمیم گرفتن باز کنند؛ به نحوی که بتوانند به نتایج احتمالی رفتارهای منفعلانه و رفتارهای پرخاشگرانه خود اندیشیده و از ابزارهای مهارتی خود بهترین ها را انتخاب کنند.
  2. متوجه شوند که اجرای تکنیک، تنها قسمتی از مهارت های ارتباطی است؛ بنابراین لازم است قبل و بعد از اجرای تکنیک ها با زنجیره‌ای از مهارت های زندگی آشنا و آن ها را در لحظه لحظه زندگی خود اجرا نمایند.
  3. اینکه خشم از هیجان های پایه ای و زیستی انسان است. پس هدف از کارگاه مدیریت خشم از بین بردن و یا حذف کردن این احساس نیست.
  4. اینکه کنترل خشم با مدیریت خشم متفاوت است. نه تنها هدف از مدیریت خشم سرکوبی احساسات نیست بلکه منظور آن استفاده بهینه ازامکانات موجود روانی است.
  5. با احساسات درونی، تغییرات فیزیولوژیک و بدنی خود بیشتر آشنا شده و تأثیر آنها را در مدیریت رفتاری و ارتباطی خود درک کنند.
  6. در کارگاه مدیریت خشم نحوه اجرای صحیح تکنیک های مقدماتی و پیشرفته اعم از تغییر خودگویی های منفی، تغییر موقعیت فیزیکی و ذهنی و … را مشاهده و تمرین نمایند.
  7. بیاموزند که همیشه و در هر لحظه استفاده از مهارت حل مسئله آنها را در مدیریت تفکر و رفتارهایشان یاری خواهد کرد.

منتظر حضور گرمتان در مجموعه کارگاه های شارژ اعصاب و دیگر کارگاه های مرکز مشاوره مازلو هستیم.

امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *