کارگاه جراتمندی

کارگاه جراتمندی و قاطعیت برگزار شد

کارگاه جراتمندی و قاطعیت با محوریت پاسخ به این سوالات اجرا شد:
خشم سرکوب شده من ناشی از چیست؟ چرا نمی توانم نه بگویم؟ اگر احساس افسردگی دارم، می تواند به دلیل خودخوری های بیش از اندازه ام باشد؟ چه کنم که حس سرخوردگی در روابط آزارم ندهد؟ در ابراز احساس و عواطف خود ناتوان هستم، راه حرفه ای ابراز آن چیست؟ چرا نمی توانم ارتباط سالم و موثری برقرار کنم؟ و … شاید این جملات را بارها با خود تکرار می کنیم و دنبال یک راه حل می گردیم. مهارت رفتار جراتمندانه به درستی می تواند پاسخگوی سوالات شما باشد.

کارگاه جراتمندی و قاطعیت

کارگاه آموزشی “جراتمندی و قاطعیت” بهمن ۹۸ در مرکز مشاوره مازلو توسط مازیار جلوه موسس و مسئول فنی این مرکز برگزار شد. ۴سبک ارتباطی (پرخاشگرانه، منفعلانه، پرخاشگرانه منفعلانه و جراتمندانه) و ۴ اصل جراتمندی به تقصیل اموزش داده شدند.

مازیار جلوه جراتمندی را توانایی ابراز صادقانه احساسات، درخواست و رد درخواست با در نظر گرفتن حقوق خود و دیگران تعریف کرد. بایدها و نباید های جراتمندی را عنوان و هر تکنیک را به تفصیل توضیح و آموزش دادند. به این معنی که فراگیران تمامی تکنیک ها به صورت جامع آموزش دیده و در گروه های دو و سه نفره اجرا کردند. آنان در کارگاه مهارت جراتمندی آموختند که برخلاف خواسته ی خود و به میل اطرافیان خود مجبور به انجام کاری نباشند. آموختند که در ارتباط با دیگران از کلمه ی “نه” به جا استفاده نمایند.

برگزاری کارگاه جراتمندی و قاطعیت
قوانین ابراز احساسات در چهارچوب احترام از بخش های خوب این کارگاه بوده است. یکی از نکات قابل توجه کارگاه تبیین بین رک گویی و رفتار جراتمندانه بود.

احساس رضایت داشتن، برقراری ارتباط موثر و سالم، احساس استقلال فکری، موفقیت، عدم سوء استفاده از دیگران، توانایی ابراز احساسات، حفظ حریم توسط دیگران، مدیریت رابطه، احساس مفید بودن از نتایج این کارگاه بوده است.

برگزاری کارگاه جراتمندی

اگر شما نیز خواهان شرکت  و یا رزرو در دوره های اتی این کارگاه در مرکز مشاوره مازلو هستید، می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۲۱۲۲۷۷۲۶۸۶

۰۲۱۲۲۷۷۳۰۹۴

با ما همراه باشید.

امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *