کارگاه نیمه پنهان عشق

کارگاه نیمه پنهان عشق برگزار گردید | خرداد ۹۸

در کارگاه نیمه پنهان عشق که با حضور جمعی از دوستان، دانشجویان و همکاران در سرای محله شهرک غرب برگزار گردید، درباره طرحواره های ناسازگار اولیه و نقش آنها در شکل گیری و تداوم روابط عاطفی صحبت شد.در این کارگاه که در قالب ۵ جلسه ۳ ساعته تشکیل گردید، دانشجویان با مفهوم اسکیما یا طرحواره آشنا شدند و نحوه شکل گیری آنها را در دوران کودکی آموختند.

احتمالا اگر افراد به این بینش برسند که کیفیت روابط عاطفی شان در دوران جوانی و بزرگسالی، استمرار یا عدم پایداری آن بازنمایی از دوران کودکیشان است، برایشان بسیار جالب است. در این کلاس متوجه شدیم که توجه به نیازهای اولیه کودک مخصوصا نیازهای معنوی و عاطفی تا چه حد در شکل گیری شخصیت سالم و یا ناسالم فرد تاثیر دارد.
شاید بتوان گفت که بخش عمده ای از محتوای این کارگاه نه تنها به مدیریت روابط عاطفی کمک می کند بلکه تاثیر بسزایی در نحوه فرزندپروری و تربیت کودک دارد.
در مجموعه این کارگاه افراد متوجه می‌شوند که انجام چه کارها و رفتارهایی موجب آزار عشقشان می گردد. چه رفتارهایی را باید به خزانه ارتباطی خود اضافه کنند و چه کارها و رفتارهایی را باید حذف نمایند.
با بیان چه جملاتی خود، مخاطب و رابطه را به یک بازی روانی می کشانند و تحت تاثیر چه اسکیماهایی راهکارهای نامتناسبی را انتخاب می کنند که به نحوی ناخودآگاه آنها را در یک باتلاق عاطفی غرق می نماید.
یکی دیگر از آموزه های مهم این بود که آگاه شویم در ابتدای رابطه و قبل از سرمایه‌گذاری شدید عاطفی بر روی چه کلمات و رفتارهایی باید متمرکز شویم تا به واسطه آن طعم تلخ شکست عشقی را تجربه نکنیم.
با توجه به استقبال دانشجویان عزیز مقرر شد کارگاه نیمه پنهان عشق ۲ طراحی و در تیر ماه برگزار شود.

جهت ثبت نام در کارگاه با شماره ذیل تماس بگیرید:
۰۹۰۳۱۰۷۷۱۷۱

مازیار جلوه

زندگی خود را دوباره بیافرینید با بینش رویش رهایی

امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *