بازی تقلید مازیار جلوه

بازی تقلید

نویسنده: مازیار جلوه

بازی تقلید فیلمی است که بیوگرافی آلن تورینگ مبدع رمزگشایی رموز انیگما و کامپیوتر را، از کتاب آلن تورینگ نوشته آندرو هودگس و به کارگردانی مورتن تیلدام در سال ۲۰۱۴ به تصویر کشیده است و در تحلیل آن متوجه بسیاری از مفاهیم تخصصی مهارت های زندگی می شویم:
اینکه هر چقدر هم که قوی باشیم باز هم به حمایت اجتماعی نیاز داریم. مهارت های ارتباطی را جدی بگیریم و بدانیم که در سخت ترین شرایط برای رسیدن به موفقیت، بودن دیگران در کنارمان بیشترین نقش را در وصول هدف بر عهده دارند.
اینکه تعیین کننده ترین گام ها سخت ترین آنهاست. مسئولیت پذیری خود را افزایش دهیم، موانع تغییر را بشناسیم و بدانیم که حتی اگر کوچکترین رمقی برای رسیدن وجود دارد، باید حرکت کرد….
اینکه تخلیه خشم، پرخاشگری و خشونت بیشترین لذت و رضایت را برای برخی از افراد خشن خلق می کند؛ اما راه متوقف کردن آنها این نیست که با آنها درگیر شویم (چون در این صورت بازهم راضی تر خواهند شد)، بلکه این است که تکنیک های مدیریت خشم را آموخته و با عمکلردی متفاوت از میزان رضایت آنها بکاهیم.
اینکه گاهی اوقات کسانی که هیچکس فکرشم نمی کنه، کارایی می کنن که هیچ کس تصورشم نمی کنه…

مهارت خودآگاهی را افزایش دهیم، نقاط قوت خود را شناسایی کنیم؛ پروبالش دهیم و پرواز کنیم…
نیک می دانیم که عقل سالم در بدن سالم است. الن تورینگ در زندگی واقعی اش دونده دوی استقامت بود و در سال ۱۹۴۶، در دو ماراتن، مسافت ۴۲ کیلومتری را در زمان دوساعت و چهل دقیقه دویده بود.

بخش تراژیک فیلم گرایش تورینگ به جنس موافق بود که در آن زمان در انگلستان جرم محسوب می شد. بنابراین دادگاه او را مجرم شناخته و دو گزینه را پیش روی وی قرار داد. یا زندان و یا دارودرمانی و درمان هورمونی. که او گزینه دوم را انتخاب کرد و در نهایت به خودکشی منجر شد. جالب است که در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۳، تورینگ مشمول عفو سلطنتی شد. اما به نظر می رسد که این تورینگ است که باید دولت را عفو کند که توسط طرح درمانی دولتی به نابودی کشیده شد.
پس از مرگ وی که نقش آن را بندیکت کامبریج ایفا کرد، دانشمندان ماشین های تحقیق را ماشین های تورینگ نامیدند و ما امروز آنها را با نام کامپیوتر می شناسیم. این فیلم برنده جایزه انتخاب مردم، جایزه سی و نهمین دوره جشنواره فیلم تورنتو شد. تورینگ به پدر علم محاسبه نوین و هوش مصنوعی معروف است.
ارادتمند: مازیار جلوه

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *